Zonnedak Home Center Wolvega
Bijna 5 megawatt aan duurzame stroom wordt opgewekt op het dak van Home Center Wolvega. Dit dankzij maar liefst 18.500 zonnepanelen.
Voor Avek in Surhuisterveen realiseerde GroenLeven een groot zonnedak van bijna 2.000 zonnepanelen waarmee Avek haar processen verduurzaamt.
Avek werd in 1927 opgericht door Roelf Kok. In zijn manufacturenwinkel was er veel vraag naar bedbodems voor bedstedes, maar deze hadden geen standaardafmetingen. Dit leidde tot het innovatieve idee om bedden op maat te gaan maken. De naam Avek staat voor Arbeid, Vlijt En Kwaliteit, en dit weerspiegelt de nuchtere en hardwerkende aanpak van de oprichter. Hoewel de bedstee inmiddels is verdwenen, blijft Avek trouw aan zijn oorsprong en waarden.Dit erfgoed blijft relevant, maar dan in het hedendaagse tijdperk. Avek is nu een bekend beddenmerk in Nederland en daarbuiten. In Surhuisterveen worden de bedden nog steeds op maat gemaakt in een moderne duurzame fabriek, die gebruikmaakt van de zonnepanelen van GroenLeven. Vakmensen met jarenlange ervaring steken hun passie in elk exemplaar, waardoor een Avek bed meer is dan slechts een bed. Een Avek bed staat dan ook garant voor topkwaliteit, geproduceerd in Friesland, en volgens het motto Arbeid, Vlijt En Kwaliteit.
Het zonne-energiesysteem, bestaande uit bijna 2.000 zonnepanelen, is gerealiseerd op de nieuwe duurzame fabriek (GPR 8.0) van Avek in Surhuisterveen. Het pand, met een zonnedak van GroenLeven, is gebouwd met duurzame bouwmaterialen en er is veel aandacht voor biodiversiteit. In de realisatie van het zonnedak is volledig rekening gehouden met de wensen van Avek. Zo wekken de zonnepanelen ruim de helft op van de stroom die de nieuwe fabriek gebruikt.